Melanoma

info@derma.lt mail: 8·651·10000 phone:

Melanoma

Odos melanoma yra piktybinis susirgimas, kuris pradinėse stadijose dažnai primena apgamą. Melanomos diagnostikai taikoma ABCD taisyklė padeda įtarti šį onkologinį susirgimą. Pradinėse stadijose pašalinta odos melanoma yra sėkmingai išgydoma. Todėl nustatyti odos melanomą kaip galima anksčiau yra gyvybiškai svarbu. Dažniausiai melanoma atsiranda liemens (vyrams) arba kojų (moterims) srityse. Šiai odos vėžio formai būdingas greitas augimas ir plitimas.

Į ką atkreipti dėmesį?

  1. Apgamas yra asimetriškas, t. y. perlenkus pusiau jo dalys nesutampa.
  2. Apgamo kraštai netaisyklingi, t. y. vingiuoti, vietomis neryškūs.
  3. Apgamo spalva nevienoda, t. y. vietomis ruda spalva tampa labai ryški, pereina į juodą, arba atvirkščiai – nušviesėja iki įprastos odos spalvos.
  4. Apgamas yra didesnis nei 6 mm (pvz., kaip pieštuko galas).
  5. Kai kurios apgamo vietos iškilusios virš odos.

Tai vadinama ABCDE taisykle, kuria vadovaudamasis kiekvienas žmogus turėtų įvertinti savo apgamus. Kruopščiai apžiūrėkite savo odą veidrodyje arba paprašykite, kad tai padarytų kas nors kitas. Ypač atidžiai vertinkite apgamus saulės apšviečiamose kūno vietose (ant rankų, krūtinės, nugaros, veido, ausų). Jeigu nors vienam apgamui galite pritaikyti minėtus požymius, pasikonsultuokite su gydytoju.

Taip pat svarbūs naujai atsiradę arba greitai besikeičiantys apgamai. Pasikonsultuokite su gydytoja onkodermatologe, jeigu ilgiau nei 4-6 savaites stebite besikeičiant apgamą.

Norėdami sužinoti daugiau klauskite gydytojos.

REGISTRACIJA GYDYTOJOS ONKODERMATOLOGĖS KONSULTACIJAI